📌 “Evet, iddia ediyorum bu kitap gerçekten adı gibi diriltiyor. Yüreğinizdeki ışık baki olsun ve kaleminizdeki mürekkep hiç tükenmesin İnşaAllah!” (Harun Meylan)

📌 “Dinsel terminoloji ve verilmesi gereken mesajlar ancak bu kadar güzel nakşedilebilirdi. Harikasınız üstadım ! Diğer eserlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum !” (Ersin ALPTEKİN)

📌 “Ben çok ağlak biriyim o yüzden kitabın sonuna kadar hep ağladım sanıyordum ama kitabı okuyan üç arkadaşım da aynı fikirleri paylaştılar. Harika bir eser olmuş. Siz, hep yazın olur mu?” (Ayla Sönmez )

📌 “Mustafa’ların varlığına dair tüm inancım tükenme noktasındayken bu eserin bu inancımı tazelemesi çok hoşuma gitti. Mustafa Öğretmenler hep varolsun ve dirilmeye ihtiyacı olan bu toplumu hep diriltsinler” (Muazzez KİRMAN)

📌 “Müthiş bir edebiyat. Kelimeler raks etmiş adeta. Evet, bu toplumun aşk,macera romanlarına değil vicdani uyanışa ışık tutan ve yüzleşmeyi gerçekten sağlayan bu tür eserlere ihtiyacı var. Kaleminiz daim olsun !” (Sevgi YIKILMAZ)

📌 “Bana dili biraz ağır gelse ve sık sık google amcaya müracaat etsem de kendim ve değerlerimle yüzleşmemi sağladığınız için size teşekkür ediyorum.Saygılarımla…” (Mustafa KIVANÇ)

📌 “Kitabınız evde elden ele dolaştı. Hiç kitap okumayan eşim dahi benim okurken ağladığımı görünce okumaya merak saldı ve sayenizde namaza başladı. Kendinizle ve kaleminizle ne kadar övünseniz az gelir. Ben size hayatım adına kocaman bir teşekkür borçluyum” (Münevver YAKUT)

📌 “Bu kitap bence mutlaka ekranlarda yer almalı. Toplumun ahlaki dinamiklerini bombalayan evlilik programları yerine bu vb eserler canlandırılmalı ve toplumun vicdani uyanışı sağlanmalı. Mustafa Öğretmen… Keşke ölmeseydi 🙁 “ (Sevinç YİĞİTCAN)

📌 “Kitap okurken altını mutlaka çizen biri olarak hemen her sayfada altı çizili satırların çokluğu benim için kitabınızın edebi değerinin göstergesi oldu. Önsöz’de ilk romanım demiştiniz ama usta kalemşörlere taş çıkarmışsınız bence. Yüz üzerinden yüz puan. Kucak dolusu sevgiyle” (Aysu KALENDER )

📌 “İnsani değerleri yeniden anımsattığınız ve hayatımızdaki eksikleri bize göstererek karanlığımıza bir mum yaktığınız için teşekkür borçluyum size. Doyamadım ve emin olun ikinci kez okuyorum. Saygımla Muhammed Bey kardeşim” (Sultan KAYGUSUZ)

📌 “Ahmet Günbay YILDIZ okuyorum sandım ilkin. Ama ilerleyen satırlarda kendine has bir üslupla dinsel terimleri harika işlemişsiniz. Hele o araya serpiştirilen ve insanı şah damarından vuran paylaşımlar harika olmuş. Yüreğinize sağlık. Kaleminiz daim olsun efendim. “ (Mehmet Ali BOZKURT )

📌 “Böyle bir kitabın Ülkemizde “çok satanlar” listesinde yer almaması esef ve üzüntü verici. Yazın… Hep yazın ama. Bir gün bu kalemin sahibinin “ismi sıkça anılan” bir kalemşör olacağına inancım tam. Okuyan her insanın mutlaka kendinden birşeyler bulacağı ve bence de en önemlisi vicdanıyla yüzleşerek hayatını sorgulayabileceği harika bir eser olmuş. Kaleminiz daim olsun ve yüreğiniz dert görmesin.” (Gülistan ABDALOĞLU)

📌 “Zor bir anımda, uçurumun kenarında diyebileceğim bir vakitte kitapla ile ilgili yapılan yorumlardan etkilenerek aldım kitabınızı. Beni yeniden hayata bağladınız size minettarım. Özellikle bunaldım diyenler, derdim ne kadar çok diyenler, hayatını sorgulamayı unutanlar bu kitabı okuyun. Yeni eserlerinizi sabırsızlıkla bekliyor olacağım” (Levent AYMAZ)

📌 “Kelimelere ruh giydirmek bu olsa gerek. Kitap kurdu olmama rağmen hiçbir romandan bu kadar etkilendiğimi anımsamıyorum. Allah’ım sizden razı olsun kardeşim. Bana ışık oldunuz gerçekten. Emekli maaşımdan kısarak aldığım kitabın parası size sonuna kadar helaldir. Rabbim emeğinizi zayii etmesin” (Sevgi ALTUNCU)

📌 “Kitaplar bize ‘öteki pencerenin’ varlığını göstermekle kalmaz, bazen oradan bakmak gerektiğini de öğretir. Bakış açımızı değiştirir. Eserinizi ne yalan söyleyeyim ön yargıyla aldım ama gerçekten hakkını vermişsiniz kelimelerin. Ruhunuz şad olsun” (Miktat ERİMLİ)

📌”Genelde okuduğum kitaplarda beğendiğim bölümlerin altını çizerek okurum.Baktım ki altı çizili çok yer olmuş Diriliş’te. Vesile olsun da tüm insanlık dirilsin Hocam.Söylemiştim yineleyeyim diğer kitaplarınızı okumadım.Roman türü ilk denemeniz olmasına rağmen alkışlanacak seviyede. Nacizane fikrim DEVAM lütfen.” ( Funda Çakmak Bülbüloğlu )

🔴 “İliklerime kadar hissederek okuduğum muhteşem anlatım….Yaşanmışlıklarla yüreğime dokunan maneviyatıyla ruhumu doyuran okunası eser … Başarılarınızın devamını diliyorum. Kaleminize yüreğinize sağlık” ( Gül Kıran )

🔴 “Muhammed Rıdvan Sadikoğlu hocam kaleminize sağlık; cok az bir bölümü kaldı ama çok bizden yasantılardan bir solukda okunan bir kitap bence ilk romaniniz ayakta alkışlanmali. 2.kitabinizi bekliyoruz heyecanla” ( Nazan Haykır )

🔴 “Çok gerçekçi merhamet aşılayan dosdoğru insanlığın gereğini yapan bir kardeşimizi ilmek ilmek yüreğimize işleyen bir roman devamını hasretle bekliyorum.” ( Dilaver Sağır )

🔴 “İkinci baharına gebe ruh dünyamin gelişim adımlarına bir nebze de olsa katkı katan bu mükemmel eser için müteşekkirim hocam” ( Cahit Tunç )

🔴 “Muhammed Rıdvan Sadikoğlu Hocam; öncelikle sunu belirteyim çok kitap okudum ama daha önce RAHMAN’ı bu kadar yakınımda hissetmemiştim ve hiç bu kadar gözyaşına bogulmamıştım. Beni Derinden etkileyen, sanki kendim yaşıyormuşum gibi hissettiren çalışmanız gerçekten çok akıcı ve ayni bende oldugu gibi ölü ruhları harekete geçicerek derecede adı gibi Dirilişe vesile olacaktır. RABBIM yar ve yardımcınız olsun Insallah. Hep beraber nice Dirilişlere vesile oluruz.. (Not: Ben sizi Kemal amca seçtim 🙂 inşallah nice Mustafaların ve Haticelerin dirilişine vesile olursunuz)” ( Ümit Büyükçelebi )

🔴 “Ablam bugün bitirdim kitabı okumayı, yüreğine kalemine sağlık ablam muhtesem tek kelimeyle .Rabbim daha cok kitap yazıp okurlarınla paylaşmanı nasip eylesin inşaallah. Biliyordum ilk yazmaya başladığında güzel olacagını kitabın ama bu kadar yüreğe dokunacağını da okuduktan sonra anladım. Rabbim razı olsun sizden kardesim daha nice yazacağım kitaplara inşaallah selam ve dua ile” ( Emine Zeynep Ünal )

🔴 “Rıdvan bey emeğiniz ve aklınıza sağlık genel olarak güzel bir çalışma diye düşünüyorum. Zira pek roman okumadım. Bence vermiş olduğunuz mesajlar çok güzel ve anlamlı dinimizin ne kadar çok önemli ve hayatın içinde olduğunu çok çok güzel islemişsiniz. Okurken şöyle düşündüm; şu romanı birisi film yapsa ne kadar güzel olur. İnşallah filmini de izlemek nasip olur. Yeni ve daha kaliteli basılmış romanları okumak dileği ile tekrar elinize ve Emeğinize sağlık gayet başarılı bir iş olmuş tebrik ederim.” ( Kayhan Kayalı )

🔴 “Teslimiyet , dua ve tefekkür ilmek ilmek işlenmiş; yüreğinize kaleminize sağlık… Başarılarınız daim olsun” ( Zeycan Yürekli Özer )

🔴 “Adıma imzalı gönderdiğiniz ve dirilişlere vesile olması için dua ettiğiniz eserinizi bir kaç gün önce bitirdim. Rabbim daha nice kitabınızı okumamı nasip etsin. İnşallah dirilişim Allah katında kabul buyurur ve hayırlı bir insan olurum. Severek okudum ve çok beğendim. Tekrardan tebrik ederim. Ama şahsınıza bir kaç eleştirim olacak. Lütfen kızmayın. Ben yeşilay ile eğitimlerde veriyorum. Sizinle ilk konuştuğumda sigara içtiğinizi öğrenmiştim ve çok üzüldüm. Oysa romanın bir bölümünde sağlık adına muhteşem tespitlerde bulunmuşsunuz. İnşallah sabır ile bırakmanızı isterim. Hayatın her alanında açık bir dille İslami yaşayışın bir kaç roman karakteri ile anlatımınız çok başarılı. Mustafa’nın roman sonunda ölmesine çok üzüldüm. Böyle bir son ile bitmesi “Hatice  acaba ne yaptı” diye sorular epey düşündürdü beni. Acaba sonunu ben yazsaydım nasıl bir son olurdu diye de düşünmedim değil. Hakkınızı helal edin ” ( Cemile Oduncu )

🔴 “Selamünaleyküm hocam. Diriliş romanınız bende çok güzel duygular bıraktı. Şöyle ki insanın içinde yaşanmışlıkları olur kimseye açamadı gönül bağı ile onu yaratan Rabbine arz ettiği bastırmaya çalıştığı acıları,hayal kırıklıkları,umutları kimsenin anlamadığı gönül yorgunlukları olur bunları kendisine öyle içinde tutar ki bunları kendine ait bir parça gibi yaşar uzun zamandır bu duygularımı bana bir kitapta okuma başka bir hayattan bu duyguları tamamen içine çeken bir kitap okumamıştım.Biraz da okur sayarım kendimi duygu yoğunluğu olarak kitap içine beni aldı. Güzel hatıralarımı acılarımı duygularımı bir kitaptan okuma vesilesi oldu.Bununla beraber Allah’a teslimiyetin hayatın her alanında göstermesi örneklerle kitabın adı diriliş çok güzel ama bir teslimiyet hikayesi anlatması bunu hayattan örnekler ile göstermesi çok hoşuma gitti.Israrla okurlardan geri bildirim İstemeniz bu yolda faydalı eserlerin sayısının artacağı inancındayım inşallah okumamda kötü diyebileceğim bir nokta Yok lakin bir kaç naçizane düşüncem olarak bazı anlatımlarınızda olayları çok çeşitlendiriyor gibi fazla örnek açıklamaları yorucu olabiliyor okuma açısından ve Mustafa karakteri şüphesiz yaşanmışlıklarınız çabalarınız çok çok kıymetli ancak biraz da onun yanlışlarından da eklemeler olabilirdi nacizane. Evet Mustafa karakteri teslim olmuş adaletli Allah ın bir halifesi gibi yaşaşayan mücadele eden bir karakter çok güzel biraz daha bu yönünün baskınlığını beşer yanlışlıkları olabilirdi. Bu söylemiş olduklarımı bir bir hata bir kötü anlatım olarak algılamayın lütfen tamamen bundan sonraki eserler için sizi düşündürme kaleminizi daha kuvvetlenmesi için bir düşünce olarak görün. Mustafa’sıyla Hatice si ile ve tüm karakterleri çok sevdim. Ve hepsinden önemlisi bence sizi iyi tanımış olmanın huzuru içindeyim selam ve dua ile..” (Salih Salkım)

🔴 “Çok güzel bir eser koydunuz ortaya yine hocam. Hem kalem olarak hem kelam olarak. Zaten zevkle okuyacağımdan hiç şüphem yoktu. Bir eseri okurken, eğer kendinden bir şey bulabiliyorsan o eser gerçek bir yapıttır. Okurken gözümde canlandınız, canlandık… Mustafa( Rıdvan) öğretmenler her daim olsun hayatımızda… Herkesten farklı olduğun için teşekkür ederim öğretmenim. Ellerinizden öpüyor kaleminize nefesinize emeğinize sağlık diliyorum ” ( Kıymet Aslan )

🔴 “Berfin, Kerem ve daha nice hikayeleri bizimle paylaşmış olduğunuz bu kitap benim için hikayelerin hayal ürünü değil de gerçek olmasından sebeb daha bir önem taşımaktadır.İnsan hakkının nasıl hiçe sayıldığını ve bunları yapanların en yakını olduğu gerçeğiyle bir kez daha insan soyunun neler yapabileceğine başka bir insanın da nasıl onurlu olunur mücadelesine tanıklık edeceğim kaleminizden ve yüreğinden dökülenlerle Hayırlı olsun M Rıdvan Sadikoğlu yolu açık olsun” ( Fatma Kovan )

🔴 “Öncelikle.kitap tek kelimeyle harika ötesi müthiş bir anlatım; Emeğinize yüreğinize kaleminize sağlık. Keremi okuduğum sayfayı tekrar tekrar okuyun sindire sindire müthiş bir beyin uyuşması yaşıyorum ağlayarak okuduğum kitaplardan biri oldu. Mustafa öğretmenin azim tevekkül sadakatine hayran kaldım .Yoksulluğun cehaletin getirdiği sonuçları içler acısı o kadar güzel anlatmissiniz ki ve. En onemlisi de. Oku emrinin sadece okumakta ibaret olmadığını ve bir mücadele ortaya koymak olduğunu yüce Allah’ın emri olduğunu yüreğimde hissederken vede ağlayarak okudum. Aslında yazmak istediğim ama kelimelere söylemediğim okadar çok şey var ki .Sonsuz teşekkürler hocam Allah razı olsun inşaAllah okuyan herkesin Diriliş ine vesile olur içinde benim amiiinn” (Gülseren Köroğlu)

🔴 “Sayın Rıdvan Hocam ! Kitabınız elime geçti . Allah razı olsun . Elinize,gönlünüze sağlıklar olsun . Çarşıdan gelir gelmez heyecanla açtım , aldım eşimi yanıma , bir çırpıda 40. sayfaya gelmişim . O Berfinlerin , o Mustafaların , o Keremlerin benzerlerini Sındırgı’nın Şapçı Köyü’nde ben de yaşadım . Tekrar Allah razı olsun diyorum , kalın sağlıcakla . Şimdi ikindiyi kılabilirim . Size saygı duyuyor . güveniyor ve de inanıyorum . Neden diyeceksiniz ; 62 yaşımdayım , böylesine katıksız , masum , inancının doruklarında bir örnek müslümanla ilk defa tanıştım da onun için . Gözyaşlarım sayfalarınızla tanıştı bugün . Sayfalar kirlendi mi dedim ama baktım çabucak kurumuşlar . Her geçen gün Rahman’ın yüceliğini , daha da anlayabilmenin huzurunu yaşıyorum . Selamlar ….” ( Kemalettin Sidat )

🔴 “Harika bir çalışma olmuş. Gözyaşlarını tutabilmek ne mümkün. Gerçekten Dirilişe vesile olacak bir kitap. Siz hep yazın ve biz okuyalım olur mu? Sizler sayesinde çıplak ruhlarımızı giydirelim.Kaleminiz daim olsun” ( Mustafa CEYLAN )

🔴 “Edebi diliniz ustayım diyen kalemşörlere taş çıkarak nitelikte gerçekten mest oldum. Kelimelere dans ettirmişsiniz. Kattığınız o lirik hava ile elimden bırakamadığım ve çocuklarıma,arkadaş çevreme hemen tavsiye ettiğim bir kitap oldu. Yüreğinize sağlık” ( Gülseren BABUT )

🔴 “Selam hocam. Roman çok güzel.. Yüreğinize sağlık çok şeyler katacak okurlarınıza. Romandaki Mustafa siz misiniz merak ettim?Çok duygu yüklü çok alınacak dersler var. Akıcı anlaşılır bir dille yazmışsınız; aralardaki notlar dualar kısacası fevkaledenin fevkinde eseriniz 🙂 Rabbim yolunuzu açık etsin İnşallah, çok eserlere imza atin. Tekrar teşekkür ederim okumama vesile olduğunuz için. Saygılar…” ( Canan Kocaman )

🔴 “Rıdvan oğlum kitabı bu gün aldım . Çok ama çok teşekkür ederim. Kitabın sayfalarını karıştırdım. Gözüme çarpan satırları sayfaları okudum. Çok beğendim. Oldukça duygusal bir kitap olmuş. Hatta bazı satırlarda göz yaşlarima mani olamadım. “Hayatın satır aralarından buruk bir esinti” notunu düşürmeniz kitabın duygusalliği ile buluşunca sanki yüreğim coştu. Kitabın tamamını okuyamama rağmen okuyabildiğim satırlarda sanki senden de bir şeyler buldum. Zira hayat hikayeni yayınladığın videolardan dinlemiş bazı yazılarını da okumuştum. Böyle güzel bir kitabı yazabilmek için tabi ki bazı yaşanmışlıklar, bazı birikimlerin olması gerekir. Çok başarılı olmuş. Bence roman yazmaya devam etmelisin. Sende bu birikmişlik bu yaşanmışlıklar, bu duygusallık, bu kırgınlık varken biz daha çok böyle eserler okuruz diye düşünüyorum. Çok güzel olmuş Tebrikler. İnşallah edebiyata ölümsüz eserler armağan edersin. Selamlar canım.” ( Necla Çırak Deniz ) 

🔴Ben ne yorum yaparım, nasıl överim bilemedim. Ama yüreğime dokundu yazılanlar, söylenenler, hissedilenler! Mustafa’nın çaresiz yakarışları, çabaları, Hatice’nin heyecanı, hem Mustafa’ya yakın olmak için hem de çocuklar için birşeyler yapabilmenin umudu… #MuhammedRıdvanSadıkoğlu okumaya devam 😊 kaleminize hayran kaldım. @kitaplarakacmak

🔴Güller aynı toprakta yeşerir, aynı havada boy atar. Ama her gül koku vermez ve bazısında ‘koku’eksiktir. Toprağına göre yeşeren tohum gibi Kur’an-ı Kerim de Ebu Bekirlerin yüreğinde bir başka; Ebu Cehillerin, Ebu Lehebler Ebu Süfyanların, Muaviyelerin, Yezidlerin yüreğinde bir başka büyür. ….” Öyle bir anlatım ki dininizi tarihi ve gerçekleri öğrenirken kelimeler de sımsıkı kucaklıyor bizi. Muhteşem bir kalem; M. Rıdvan Sadıkoğlu devamını bekliyoruz. TEZCAN BOZKUŞ – AKHISAR

🔴Kitap elime geçtiğinde hayretler içinde okudum satırları. Etkilenmemek şaşırmamak elde değildi. Her sayfada yumruk gibi yüreğime inan sözler kitabın bitişiyle düğüm düğüm olan boğazım. Harika bir kalem M. Rıdvan Sadıkoğlu. Emeğinize sağlık. BETÜL ARSLAN
 

🔴İnsanın seçtiği kitap önemlidir. Çünkü onu geliştiren gerçekleri gösteren farkındalığını arttıran seçimler büyük kazanımlar yaratır. Kitaba başladığımda ön yargılıydım. Kerbela tarihini biliyorum ve daha ne anlatılmış olabilir ki? Dedim. Okudukça anladım ki büyük bir emek satırların hepsi. Kaleminize sağlık. ÜSTÜN TOKGÖZ
 

🔴Bir kitabı okurken ilk cümleleri ilk sayfaları benim için karar aşamasıdır. ” Gecelerin zifiri siyahında, zemheri yalnızlıklarla yoğurulmuştu benliğimiz; bu yüzden az güldük, hep hüzünle yoğurulduk, göz yaşıyla yıkandık. Ama her şeye rağmen dünyaya meyletmeksizin; ağlayan bir çocuğun hıçkırığında, kimsesiz bir yetimiz göz yaşında, yolunu şaşırmış bir bedevinin kalbinde, mahzun gönüllerin semaya yükselen avuçlarında bulduk kendimizi. Çünkü vefa; bize rahmet timsali, dedelerimizden kalan en güzel yanımızdı; ihanet hiç uğramamıştı sinemize.” Satırlarını okumak içimizdeki sözcüklere dans ettiriyorsa bu kalem müthiştir. Varolunuz. YELDA TARIM

🔴Bütünün doğru yorumlanması parçaların iyi bilinmesinde yatar. Bir müslüman olarak olarak sormalıyız; Kerbela’da ne oldu? Böylesine bir vahşet nasıl yapılabildi ? Yapanlar kimdi ?Gercekten cok guzel ve bircok seyi acik gosteren kitap bende okuyorum tavsiyemdir😊 @sevda_mardin

🔴Birçok sorunun cevabı akıcı bir üslupla yazılmış. İnsan olmanın,onurun,zulme razı olmamanın tablosu minvalinde bir eser kaleme alınmış. Mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Kitabı adıma imzalı olarak gönderme nezaketinde bulunan,yazar @ridvansadikoglu hocama bu inceliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca islam tarihinin doğru okunabilmesi için bizlere bu eseri kazandırdığı için ayrıca teşekkür ediyorum @bikitaptavsiye

🔴Mükemmel ikinci cildi dört gözle beklemekteyiz hocam allah razı olsun syn @ridvansadikoglu @nurcancakas

Hayırlı olsun oğlum. Bu kitabı ne kadar istediğimi biliyorsun. İlk fırsatta bekliyorum. Geceye güneş çizdim bu gün bitti.bayildim tebrik ederim.melegin telaşesine anca bitirdim. Öyle inanıyorum ki senin kaleminden daha nice eserleri okucaz.eline yüreğine kalemine sağlık canımmm.💖 ilham ın ilmin bereketli olsun inşallah. @neclacirakdeniz

🔴Merhaba değerli okurlarım, Bugün sizlerle Muhammed Rıdvan Sadıkoğlu’nun son çıkan kitabı “Geceye Bir Güneş Çizdim” adlı romanı paylaşacağım. Roman türünde yazılmış bu kitapta Suriyeli muhacir bir ailenin başından geçenler konu edilmiş. Aslına bakarsanız tüm muhacir kardeşlerimizin hikayesi bu kitap. Onca yaşadıkları acılara rağmen hayatında şanslı sayılan bir ailenin hikayesi bu. Şanslılar elbet çünkü hâlâ kalpleri vücutlarında atıyor! Şanslılar elbet çünkü savaşta haince ödürülmediler. Şanslılar elbet çünkü ilk tecavüze uğrayıp sonra kafaları vücutlarından ayrılmadı. Şanslılar elbet açlıktan ölmediler. Şanslılar elbet yeni yaşam alanları ararken bir kazaya kurban gidip bedenleri kıyılara vurmadı. Şanslılar elbet ki bu cehennemin ortasında olacaklara katlanmasın diye ailesi tarafından canlı canlı toprağa gömülmediler…Bu kitap bir insanlık dramını gözler önüne seriyor.Her gün yanlarından acıyarak geçtiğimiz fakat yardımcı olmak için hiçbir çaba sarf etmediğimiz insanların hayat hikayesinin bir kısmı bu hikaye.Kitap sade bir dil ile herkesin kolayca okuyabileceği bir şekilde yazılmış. Hatta bazı bölümlerinde aralara dini alıntılar da yapılmış ve olaylar dini yönden de ele alınmış. Her iki tarafında birbirlerini “Allahu ekber! ” diyerek kurşunladığı, kardeşin kardeşe kırdırıldığı Suriye cehennemi, açıkça tarihin en uzun cenaze töreni olarak karşınızda. Hepinizize Muhammed Rıdvan Sadıkoğlu’nun “Geceye Bir Güneş Çizdim” adlı kitabını okumanızı tavsiye ederim. @kitaplgm_     

🔴Gerçekten bir solukta okudum.Sizlerin de beğeneceğine eminim.Kitabın yazarı da meslektaşım üstelik❣️Ben çok beğendim sizlere de tavsiye ediyorum 😘 @ridvansadikoglu    ortmenhanimkiz

🔴Romansal tarzda anlatılan tarih kitaplarının çok da başarılı olmadığını biliriz. Bir yerden sonra kitap sıkmaya başlar. Artık okumuyordum bu tür kitapları taa ki bu kitapla tanışana kadar. Emeğinize,kaleminize,yüreğinize sağlık. Tarafsız bir bakış açısıyla yazılmış harika bir kitap. Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz@ridvansadikoglu

🔴Kim ister ki ceset kokan bir dünya… Kardeşin kardeşi katlettiği bir ortamdayız. Biz farkına varmasak da her fırtınayı hazırlayan şartlar, mutlaka önceden birikmiştir. Fırtına bir sonuçtur. Akıl, fırtına toplanırken onu görmek ve tedbir almak için bize verilmiş bir armağandır.!Yara, iyileştigini bilmez. O, hep kendini kanıyor zanneder. Bu yüzden yaralar, iyileşmek istemez. Çünkü yaralar, iyileşince ölür.İnsanlar birbirinin sadece dışını görür. Allah ise, hem dışımızı hem de icimizi görür. Bunu bilen bir kimsenin bütün işleri ve düşünceleri edepli olur. Bu nedenle bedenine değil, kalbine değer vermeye meylet ve gönlünü olgunlaştırmak için çabala! Çünkü kişi; bedeni kadar değil, ruhu kadar insandır. Mutlu olmak, her şeyde sahip olmak değil, sahip olduğun kadarını her şey yapabilmektir. Asıl mucize ise, birbiri için yaratılmamış insanların, birbirine dönüşebilmesidir. Evet bir @ridvansadikoglu romanı daha bitirmiş oldum. Diriliş ten sonra daha farklı bir tat veren güzel bir eserdi. Kitap hakkında söyleyecek çok sözüm olupta bir araya getiremediğim için bende kitaptan en beğendim sözleri paylaştım. 😊Hepinize keyifli okumalar 🤗 okumaya_sevdalilar

🔴Kaleminize sağlık @ridvansadikoglu . Bu 3 tesirli çalışmanızı tez zamanda okuyacağım. Güzel temennileriniz için de teşekkür ederim. @sabanozdemirr

🔴Diriliş kitabınızın hala etkisinden kurtulmuş degilim. Yeni kitabi sabırsızlıkla bekliyorum hocam. @ayslbaytk

🔴Allah sizden razı olsun hocam hergün sizin yazılarını ve kitaplarınızdan okuyorum bana çok faydası oldu ufkum genişledi, düşüncelerim değişti,hayata bakış açım değişti iyi ki sizi tanımışım.. serapleb

🔴Gönderdiğiniz kitabı bayılarak okudum Rıdvan bey teşekkürler 🙏_wolf_04

🔴@ceyizlikkitaplarim: Trabzon’un yeşilliklerinden selamlar🙋 Benim gibi kitap kurdu olanlar eminim ki her gittikleri yerlere okusalar da okumasalar da mutlaka kitap götürürler. Özellikle güzel yerlere gidilecekse😊 Çünkü kitap resmi çekmek bizim için büyük bir uğraştır. Bir resim için çok fazla çekim yaparız sadece birini seçeriz 📷 ✏️Kitabın konusuna gelirsek eğer; @ridvansadikoglu yine çok güzel bir eser çıkarmış ortaya. Okuduğum Diriliş kitabının ikinci serisi. Mustafa öğretmenin ölümü ile geride bıraktığı yaşam burada dile getirilmiş. Onun yetiştirdiği bir öğrenci, sevdiği Haticesi ve onun ailesinin, Allah yolunda Allah için nasıl çabaladıklari yer alıyor. ✏️Bunun yanında Suriye’den binbir zorlukla Türkiye’ye gelen ve burada yaşam mücadelesi veren bir ailenin yasami anlatılıyor. Okudukça içimin çekildiği yerler oldu. Biz Tv’lerden veyahut internet ortamında onların acısını görüyoruz ya bizim gördüğümüzun ne yazık ki daha fazlasını yaşıyorlar. Özellikle kadınlar. Tecavüz, ölüm, ailesiz kalan çocuklar, evlatsiz kalan anneler… Kısacası savaşın çirkin yüzüyle karsilasmis ve paramparça olmuş aileler. İşte bizim bu ailelere karsi olan bakış açımizi yazar anlatımıyla değiştiriyor. Okudukça biz kendi insanligimizdan utanıyoruz aslında. Utandikça düşünüyoruz ve sorguluyoruz. ✏️Bu kıymetli eser için kendi adıma yazara teşekkür etme ihtiyacı duyuyorum.🙏 Ek olarak gerçek İslam’a ve zamanimizda yaşanan gerçek olmayan İslam’a parmak bastığı için de mutluyum.Ben eseri çok beğendim. Herkese tavsiye ederim.