YAZAR ASİSTANLIĞI İŞ İLANI

“İnsanın insana emanet edildiği” gerçeğinden yola çıkarak “İnsanın kâinattaki en önemli kutsal olduğunun” farkındalığını sağlamak amacıyla Eylül 2017’de temellerini attığımız ve 19 Şubat 2018 tarihinde de aldığımız onaylarla start verdiğimiz “İnsan İnsana Emanettir” projemiz çerçevesinde gençlerimizin algılarını keşfederek, yakalanamayan frekansları ve anlaşılamamanın ortaya koyduğu hedef sapmalarının idrakini kendimize bir görev telakki ederek şu ana kadar 1 Şubat 2020 itibariyle 21 il, 196 ilçemizi geride bırakarak 746 bin gencimize ulaşabilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Dolayısıyla projenin büyüklüğü ve hassasiyetinin farkındalığı içinde şu ana kadar alışık olmadığınıza inandığımız bir tarzda işin tüm ayrıntılarının yer aldığı iş tanımımız aşağıda yer almaktadır.

Değerlendirmemizi  yapabilmek amacıyla aşağıdaki ayrıntılı iş tanımını anlatan dönütümüzü dikkatle okumanız ve özellikle linkleri zaman ayırarak incelemeniz öncelikli ricamızdır. 

Zira siz de takdir edersiniz ki, tadını bilmediğiniz bir yemeği tarif edemezsiniz.

Bu yüzden de LÜTFEN ama LÜTFEN;

Sizin boş zamanınızın bizim çalışma zamanımız olduğunu hesaba katarak  işe müracaat etmeden, telefon görüşmesi veya “yüz yüze” görüşme yapmadan evvel;

  • Size yollanan iş tanımının tümünü okuyarak ve lütfen içselleştirerek iletişime geçiniz.
  • Ailevi boyutta seyahat engeliniz olmadığını mutlak surette teyid ediniz.
  • Kendi kararınızı verebilecek yaş, çağ ve olgunlukta değilseniz ailenin onayı sonrası iletişim kurunuz.
  • İşe yatkınlığınız konusunda kendinizle muhasebe içine giriniz.
  • Gerektiği durumlarda home oficce (evde çalışma) durumunuzu teyid ediniz.

Projemize ait tüm bilgilere  buraya tıklayarak  ulaşabilir; projenin görsel tanımını buraya tıklayarak; yurt çapında sürdürülen projenin gençlerdeki etkilerini gözlemleyebilmek için  buraya tıklayarak  bilgi alabilir; sorularınız varsa bilgi@herseybiremanet.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Göstermiş olduğunuz ilgiye tekrar teşekkür eder; farkındalık katacak bu projemizde yer alabileceğiniz ümidiyle kucak dolusu sevgiler sunarız.

Biz ne iş yapıyoruz?

Kâinattaki en muhteşem varlık ve kutsal olan “insan” kavramının özellikle yeni yetişmekte olan Ortaöğretim ( Lise ) gençliğinde ve ek bir aşama olarak cezaevlerinde tutuklu ve hükümlüler açısından (bu aşama onay sürecindedir) yeniden filizlenebilmesi adına geçen öğretim yılı itibariyle başlatmış olduğumuz ve bu öğretim yılında da İl Valilikleri / İlçe Kaymakamlıklarından alınan onaylarla devam ettirmeye çalıştığımız “İnsan İnsana Emanettir” adlı projemiz kapsamında İl il, İlçe ilçe, okul okul dolaşarak bu bağlamda okulların / kurumların konferans salonlarında yaklaşık 45- 90 dakika arasında süren söyleşi yapmakta, söyleşi sonrası imza günü düzenlenmekte ve diğer okul / kurumlara geçilmekte; İl veya ilçenin tüm okulları, kurumları dolaşıldıktan sonra İl veya İlçenin mülki amirleri ( Vali, vali yardımcısı, Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Kaymakam, Milli Eğitim Müdürü vb) ziyaret edilmekte ve kısa süren bu ziyaretlerde İl veya ilçelere dair tespitlerimiz yazılı – sözlü aktarılmakta, hazırlanan akademik rapor bu makamlara arz edilmekte; özellikle başarılı ama sosyo ekonomik gençlerin eğitim öğretimlerini devam ettirebilmeleri için sponsorlar aracılığı ile destek verilmeye çalışılmaktadır.

Peki nasıl bir yol arkadaşı arıyoruz?

“Ekip ruhu” içinde çıkmış olduğumuz bu yolculukta personele değil gönül birliği yapabileceğimiz “yol arkadaşlarına, paydaşlara ihtiyacımız bulunmaktadır.  Yol uzun soluklu olduğundan özellikle dürüstlük, samimiyet, liyakat ve dirayet vazgeçilmezlerimizdir.

Projemiz ne kadar sürecek?

İl il dolaşmak, yeni insanlar tanımak, gençlerde yarattığımız farkındalığı yerinde görmek, protokol deneyimi kazanmak, sahadaki yaşanmışlıklara şahit olmak adına muhteşem bir zenginlik sunan projemiz şimdilik yurt çapında 5 (beş) yıllık bir proje olup bu proje her geçen gün suya atılan taşın yarattığı geniş halkalarla genişlemekte ve daha çok gencimize / insanımıza ulaşma fırsatı yaratmaktadır.

Şu ana kadar neler yapabildik?

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında 10 İl, 47 İlçede 646 okul dolaşılmış ve toplamda 246.000 civarında gencimiz, 10 İl valimiz, 6 Vali yardımcımız, 43 İlçe Kaymakamımız başta olmak üzere hemen hemen tüm daire amirleri ile tanışma, iletişim kurma imkânı bulabildiğimiz bu çalışmada bu yıl ise 7 ilimiz ve farklı 21 ilçeyi geride bırakarak 746.000 gencimize ulaşmış bulunmaktayız.

Sizden beklentilerimiz neler?

Çalışma bünyesinde ekip ruhu içinde mezun olduğunuz okul değil oradan edinimleriniz, fiziksel özellikleriniz değil beyinsel olarak yaratabileceğiniz farkındalık ve sunacağınız katma değerler ilgi alanımızdır. Kısacası sizi salt bir asistan olarak değil “herşey”olarak yüreğinizle bu yola davet ediyoruz. Çünkü yol; gönül, amaç, ruh birlikteliği ile ilerlenen bir yol. Dolayısıyla 1 aylık, 3 aylık, 5 aylık veya 1 yıllık yol arkadaşlarına ihtiyacımız yok.

Aylık ücret, sigorta ve diğer masraflar

Aylık 2.500 TL-3.500 ile başlayarak ortaya koyacağınız performans, ekipte yaratacağınız farkındalık ve oluşturacağınız katma değerlerle bu rakamı kısa sürede yükseltebilirsiniz. İşe başlangıç aşaması azami 10 gün sürmekte olup alacağınız brifsel eğitimlerle bu süre sonunda şahsınızla sözleşme imzalanmakta ve  SSK işlemleri yapılmakta; ayrıca çıktığınız her yolculukta 150.000 TL lik ferdi kaza sigortanız bulunmaktadır.

Seyahatlerde özel harcamalar dışındaki zorunlu konaklama masrafları tarafımızca karşılanmaktadır.  (10 günlük süre işin deneyim süresi değil adaptasyon sürecidir)

Seyahatler sürekli mi olacak?

Ekip tümüyle oturduktan sonra HAYIR.

Oldukça seçici davrandığımız ve şimdilik işsel performanstan ziyade kişisel özelliklere odaklandığımız 4 veya 5 kişilik bir asistan ekibiyle yürütmeyi hedeflediğimiz bu projede yazarımıza ilin büyüklüğüne göre 2 veya 3 asistan eşlik edecek olup geride kalacak arkadaş(lar) home oficce (evde çalışarak) yazar ve ekibi randevu, görüşme, organize, koordinasyon, yönlendirme, sekreterya gibi konularda asist edecektir.

Konaklamalar nerde yapılıyor?

Konaklamalar genel olarak yakın illerde pilot il olarak belirlenen illere günü birlik geliş gidişlerle, uzak illerde ise öğretmenevi, polis evi, misafirhane veya apart evlerde yapılmaktadır. Seyahat dışı konaklamalar bu iş tanımı dışında olup asistanın kendini bağlamaktadır.

Şu etapta proje için çalışılan bölge GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ olup konaklama ilimiz Diyarbakır’dır.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında başlangıç bölgesi Güneydoğu Anadolu Bölgesi biter bitmez Akdeniz Bölgesi olacaktır.

Büromuz var mıdır?

Sürekli seyir halinde olduğumuz için şu ana kadar bir büro ihtiyacımız doğmamıştır ancak ekibin tamamlanmasına müteakip alınacak ortaklaşa karar ile bu konu değerlendirilerek karara bağlanabilir.

Yazar asistanı ne iş yapar?

Ülkemizde pek bilinmeyen ancak Avrupa’da yaygın olarak bulunan bu meslekle ilgili en net cevabı
buraya tıklayarak kafanızda netleştirebilirsiniz. ( Bu bölümü mutlaka okuyunuz)

İmzalanacak sözleşme 5 yıllık mı?

Hayır. Bu konuda iki tarafın da işten ve çalışmalardan verim elde edebilmesi adına şimdilik en az 2 yıllık bir sözleşme imzalanmaktadır. Alınacak dönütler ve elde edilecek performans ile birlikte sözleşme karşılıklı mutabakat ile uzatılabilir. Sürenin asgari 2 yıl tutulmasının sebebi gençlerde ve insanımızda yaratılan farkındalığın akademik olarak değerlendirilebilmesi ve görev yapacak ekip personelinin sözleşme sonrası yakalayacağı farkındalığı hayatına yayabilmesi için gereken minimum süre olmasından kaynaklanmaktadır.

Herhangi bir STK (Sivil Toplum Kuruluşu) veya başka bir oluşuma bağlı mıyız?

Hayır. Bu tümüyle bireysel bir çaba ile yürünen bir yol ve hiçbir sivil toplum örgütü, cemaat, tarikat, dernek veya vakfa aidiyetimiz / bağlantımız bulunmamaktadır. Bir kum tanesi olup çölün derdiyle dertlenmek olarak tabir edebileceğimiz veya Hz. İbrahim’in ateşine su taşıyan bir karınca misali söndürebildiğimiz kadar ateşi söndürmek, ulaşabileceğimiz kadar gencimizde yeniden bir uyanış sağlamak gayesiyle bu yola çıkmış bulunmaktayız.

Zira Farsça bir kelime olan “genç” hazine anlamına gelmektedir.

İnanıyoruz ki; yaşımız, görevimiz, konumumuz, şartlarımız ne olursa olsun yaşadığımız dünyada hepimizin ortak misyonu ve gayesi; insan denen en önemli kutsalın ve dolayısıyla da insanlığın daha yaşanılır bir dünyada hayatını idame ettirebilmesi için toplum ruhuna sevgi, şefkat, rahmet ve merhamet tohumlarının gelecek nesiller yoluyla sağlam atılmasıdır.  Bu yönüyle de öncelikli amacımız; sahip olduğumuz manevi mirasın aydınlığı altında güçlü temellere oturtulmuş kültürümüzü, bugünün teknolojisine entegre ederek kutsallarından ve öz kültüründen ödün vermeden çağdaş yaşamın baş döndürücü hızına ayak uydurabilecek bir eğitim sistemi kurmak olmalıdır.

Bilgiyi arama, bulma ve kullanma konusunda “hazinemiz” olan gençlerimizi / insanlarımızı ilgi, istidat ve kabiliyetlerince becerikli kılmak; sanat ve estetik yönlerini geliştirebilecek, yeteneklerini ortaya çıkartabilecek fırsatlar sunmak amacıyla projemiz benzeri girişimlerin onlarla duygusal bağ kurmak adına çok önemli bir rolü vardır. Çünkü yapılan söyleşilerle birebir kontak kurabilme imkânının yansıra, anmış olduğumuz kültürel mirasın ışığında gençlerimizi ahlaki ve milli değerler eğitimiyle yeniden buluşturabilme imkânı da yakalanabilmektedir.

İşin net tanımı

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün tavsiye kararı ile İl valilikleri ve İlçe Kaymakamlıklarından onaylanmış projemiz çerçevesinde İl ve ilçelerdeki tüm liseler  nicelik esasına göre tespit edilip okul müdürleriyle görüşülerek ortaklaşa hazırlanan çalışma takvimi çerçevesinde teker teker ziyaret edilerek öğrencilerin yarattığı sinerjiye göre 45 dakika ile 1,5 saatlik zaman aralığında değişen bir söyleşiye ek olarak 15-20 dakikalık bir imza etkinliğiyle son bulup diğer okula geçilmektedir.

İl veya ilçe bittikten sonra gözlemler akademik bir rapor haline getirilerek İl Valisi, İlçe Kaymakamı ve Milli Eğitim Müdürlerine sunulmakta ve bu noktada işin organize, koordinasyon, sekretarya, telefon görüşmeleri, mail yazışmaları, kurumlarla iletişim gibi konulardan başlayarak yazara eşlik etme, protokol ziyaretleri, yazarın sahne performansına kadar tüm işlemler ekip tarafından asist edilmektedir.

Yaz tatilinde ve tatil günlerinde ise işin Halk Eğitim, Kültür Merkezleri, Gençlik Merkezleri ve Belediyelerle iletişim süreci işlemekte, ceza ve tevkif evleri ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

PROJENİN SACAYAKLARI

RESMİ SÜREÇ

Ülke geneli alınacak Valilik, Kaymakamlık onaylarıyla gidilecek lise, halk eğitim merkezi, pansiyon, yurt, akşam sanat okulu, belediye, kültür merkezi, gençlik merkezi, kyk yurtları, üniversitelerin belirlenmesi, kurumlardan randevu alınması; bu çerçevede hazırlanacak çalışma takvimleri ile yürünecek yol haritasının belirlenmesi.

SAHA KOORDİNASYONU

Çıkılacak yolculukta hazırlanacak çalışma takvimlerinin okul ve kurumlarla eşgüdümlü olarak sürdürülmesi. Yolculuk esnasında eşlik edecek asistan seçiminden, konferans- söyleşi konularına, yapılacak imza günü organizasyonlarına kadar her türlü konu bu kapsama girmektedir.

SEKRETERYA BÖLÜMÜ

İşin yazınsal ve call center dediğimiz telefon görüşmeleri; mailleşme, mail datalarının oluşturulması, basın bültenlerinin hazırlanması, haber siteleri ile iletişim, kurumlarla etkileşim, raportörlük ve akla gelebilecek her konudaki koordinasyon ve organizasyon bu kapsama girmektedir.

YAZIMSAL KISIM

Hazırlanan, hazırlanacak olan makale, sesli makale, roman ve araştırma – inceleme eserlerinin editöryal kısımdan başlayarak yayın sürecine, raflara girmesine, dağıtım ve pazarlamasına, internet sitelerinde satışa kadarki kısmı bu kapsama girmektedir.

PR (HALKLA İLİŞKİLER) KISMI

Basın bültenlerinin yayınlanması, bu bültenlerin takibi, haber arşivinin oluşturulması, tv ve radyo programları, tanıtım organizasyonları, fuar katılımları, Ülke geneli sosyal sorumluluk projelerindeki etkinliklere katılım, haber sitelerine yollanan köşe yazılarına kadar tüm iş ve işlemler bu kapsamda değerlendirilmektedir.

SOSYAL MEDYA AYAĞI

Günümüzde artık bir kimlik olarak öne çıkan sosyal medya ayağında web sitesinden sesli makalelerin yayımlanacağı YouTube Kanalına, instagram, twitter ve facebook hesaplarından blog yazarlığına kadar tüm kapsam bu başlık altındadır.

SPONSORLUK AYAĞI

Yürünmesi hedeflenen yolda seyahat, araç, yakıt, konaklama, yeme içme, konferans salonlarındaki kırlangıç, broşür, kitapçıklara kadar olan kısmın karşılanması için sponsorluk yapabilmesi muhtemel firmalarla iletişim bu kapsam altında değerlendirilmelidir.

Asistanlar arasında yapılacak iş bölümü bu başlıklar altında değerlendirilecek ve ortaya konan performans ve sağlanacak farkındalıkla birlikte oluşturulacak katma değerle eş zamanlı organizasyon, koordinasyondan sorumlu iş bölümü yapılacaktır.

Sonuç olarak;

“İşe ihtiyacım var”, “seyahat engelim yok”, “ben yapabilirim, “ekip ruhuna yatkınım”, “bu iş tam bana göre” diyebiliyorsanız lütfen bu iş ilanına bilgi@herseybiremanet.com mail adresi üzerinden ulaşarak cv nizi iletiniz.